Achi-Ezer Fund


אחי נולד בירושלים, ב-13 בינואר 1945. כמו רבים מבני דורו היה ילד של מלחמה ושל תקווה. הוא נולד להורים מבוגרים שכשנה מוקדם יותר נאחזו באמונה ובתחזיות שהמלחמה עומדת בפני סיום. ערב לידתו של אחי הגיעו החדשות המרות שכל משפחתה העניפה של אימו נספתה בשואה. הולדתו סייעה להוריו להתגבר על הכאב ועוררה את תקוותיהם לעתיד.

בשנותיו הראשונות היה אחי ילד חולני ומופנם אשר בלט ביכולותיו האינטלקטואליות. כבר בגיל 5 רשמו אותו הוריו לבית ספר, כדי לנסות ולספק את סקרנותו הבלתי נלאית ואת רצונו העז ללמוד. אולם בית הספר לא הספיק להרוות את צימאונו לידע והוא החל לקרוא באופן שיטתי כל ספר שנקרה לידיו ובכלל זה את כל ספרייתו הענפה של אביו. הרפתקנותו מתחה לא פעם את יכולותיו הפיזיות והאינטלקטואליות עד לקצה היכולת של ילד בגילו. החיפוש המתמיד אחרי ידע והרצון להתנסות בחוויות באופן אישי הפכו מאוחר יותר לשני הכוחות המניעים והמאפינים את אחי כאדם בוגר.

לאחר סיום לימודיו בגימנסיה העברית, למד אחי בבית הספר הטכני של חיל האוויר ולאחר מכן שירת שלוש שנים בחיל. מתוך רצון לרצות את אימו, נרשם ללימודי משפטים וסיים אותם בהצלחה. באותן שנים נחשף גם לעולם המחשוב, שניצניו הראשונים רק החלו להופיע. עולם זה עמד במהרה במוקד ענינו המקצועי.

קורס מחשבים שהוצע על ידי משרד החינוך, פתח לפניו צוהר לאותו עולם שסוף-סוף הציב בפניו את האתגרים האינטלקטואליים אליהם שאף. אחי שם לעצמו למטרה לחדור לעולם זה, ואכן תוך מספר שנים הפך למומחה בתחום מחשבי המיינפריים ((mainframe. הוא העתיק את מושבו לדרום אפריקה ולאחר מכן לאנגליה, ולצורך עבודתו נסע באופן קבוע ברחבי העולם. הוא הביא את אופן חשיבתו האנליטית ויכולתו לפתור בעיות לכל קצוות תבל. הוא היה לאורחם של ממשלות, חברות ענק, כמו גם חברות קטנות בראשית דרכן, מפעלי תעשיה ובנקים, והיה לאדריכל של פתרונות מחשוב עבורם. הוא הציע פתרונות לבעיות שאחרים לא יכלו להן. זאת ועוד, הוא הפך למרצה מבוקש ויועץ גם בתחומים שמעבר לטכנולוגית מידע, עבור מנהיגים וראשי ארגונים גדולים בארצות רבות.

שקידתו על טיפוח הקריירה המקצועית שלו וביסוס מעמדו כאחד המובילים בתחומו בעולם, לא גרעו מסקרנותו ורצונו להמשיך ולהשכיל גם בתחומים נוספים; אחי למד בכוחות עצמו תחומים מגוונים מעולם המדע והאומנויות והיה ידוע גם כמומחה ליין, בצד ידע מפליג בקולנוע. בשנת 2001 העולם האקדמי הכיר ביכולותיו הנדירות כאשר אוניברסיטת סווינבורן במלבורן, אוסטרליה העניקה לו תואר פרופסור במדעי המוח. בשנותיו האחרונות, לאחר שכבר זכה להכרה ולהערכה בעולם, הקדיש אחי זמן לא מבוטל לפעולות צדקה מתוך נכונות ורצון לעזור להפוך את העולם למקום טוב יותר.

אחי העריך מאוד את המוניטין שרכש לעצמו ואת האתגרים המקצועיים, אך מעל לכל העמיד את משפחתו. בשנת 1989 הוא נשא לאישה את יעל ונולדו לזוג שתי בנות, אשלי וקטיה. בסיומה של כל נסיעת עסקים בעולם הגדול הוא ציפה לשיבה הביתה, לביתו שבאנגליה או לזה שבירושלים.

בגיל ,57 כשהוא במלוא פריחתו האישית והמקצועית, נתקף במחלה קשה. אחי לחם במחלה בגבורה ועד יומו האחרון סירב לאבד תיקווה. כמה חודשים לאחר מכן, נפטר בביתו שבאנגליה כשהוא מוקף בבני משפחתו. הוא נקבר בירושלים בסמוך לקברי הוריו.