Achi-Ezer Fund


ב-16 בדצמבר 2012, ביום השנה ה-10 למותו של אחי, נחנך בניין בית הספר להנדסה ע"ש אחי רכוב, במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן. את האירוע פתחה הרצאתו של ד"ר אביאם סלע, אחריו התקיים טקס מרשים ולבסוף התכנסנו חבריו, עמיתיו לעבודה ומשפחתו לערב העלאת זיכרונות, אנקדוטות וסיפורים אודות אחי.

את הטקס כיבדו בנוכחותם שר האנרגיה והמים, ד"ר עוזי לנדאו, מנכ"ל קרן רש"י, מר יצחק תורג'מן, ראש המועצה האזורית עמק הירדן, מר יוסי ורדי, יו"ר הועד המנהל של המכללה אלוף (במיל')אילן בירן, נשיא מכללת כנרת פרופ' שמעון גפשטיין, מנכ"ל מכללת כנרת ד"ר זאב דרורי ודיקן בית הספר להנדסה, פרופ' יעקב בר. את הטקס הנחה ח"כ ד"ר נחמן שי. במהלך הטקס הופיעה אשלי, בתו של אחי, בשני שירים.

אל האירוע הגיעו למעלה מ-100 אורחים מטעם הקרן ועוד כ-100 אורחי המכללה וקרן רש"י, שותפינו בפרויקט.

במעמד הטקס, נמסר לדיקן בית הספר להנדסה, פרופ' יעקב בר, מפתח סמלי שישמש תזכורת שבית זה הוא אוהלה של תורת ההנדסה, מקום בו נותנים את המרחב הראוי למצוינות, יצירתיות, חדשנות ויזמות.

את היום חתם "ערב מספרים על אחי" מרגש במיוחד. משתתפי המפגש שמעו על האדם, איש האשכולות, איש המקצוע ואיש המשפחה שחסר לכולנו כבר 10 שנים.

לתמונות מן הטקס הקש כאן.

סרטון שהוקרן במהלך הטקס

סיקור טקס חנוכת בית הספר להנדסה ע"ש אחי רכוב


Save the Date 16/12/2012

ב- 27 באוקטובר 2011 נערך טקס הנחת אבן פינה ל"בית אחי" – בית הספר להנדסה ע"ש אחי רכוב ז"ל, במכללת כנרת בעמק הירדן. בטקס נכחו כ-80 מוזמנים בתוכם, כל חברי העמותה בעבר ובהווה.

בטקס נשאו דברים מנכ"ל קרן רש"י, אלי אלאלוף, יו"ר הועד המנהל של המכללה, אלוף (מיל') אילן בירן, נציגת קרן אחי עזר והמשפחה יעל רכוב, נשיא המכללה פרופ' אריה רטנר וראש המועצה האזורית עמק הירדן, יוסי ורדי.

במהלך הטקס נטמנה בקרקע מגילה בה נאמר בין היתר כי: "בבניין זה, שיקרא ע"ש אחי רכוב ז"ל, יפעלו לקידום הידע והחשיבה בתחומי ההנדסה השונים.... יפעלו בו לקידום המצוינות בכל התחומים, כפי שאחי שאף כל חייו. אחי האמין ברוחו הסקרנית של האדם, ביכולתו השכלית ובשאיפתו לידע ולשיפור הישגים.....מי יתן ונזכה אנחנו והדורות הבאים לראות בפריחתם של בית הספר להנדסה ושל מכללת כנרת העמק הירדן".

לתמונות מן הטקס הקש כאן.


ב-13 בדצמבר 2009, עלתה הופעה נוספת של האופרה הישראלית בחסות הקרן, הפעם בכפר הגלילי עילבון. היה זה המופע החמישי במסגרת שיתוף הפעולה בין בית האופרה והקרן. אחרי מעלות, בית גבריאל שבעמק הירדן ואילת, לשם הובאו המופעים בפני קהל מעורב, וזכו לקבלת פנים נלהבת, הגיע שוב המופע אל מקום שם החשיפה לז'אנר המוסיקלי של אופרה כמעט ולא קיימת. את הערב הנחה מר מיכאל אייזנשטדט, המנהל האומנותי של בית האופרה ואת קטעי האופרה ביצעו חמישה זמרים בליווי פסנתרן.

המופע התקבל בהתלהבות גדולה והזמרים קיבלו יחס של כוכבי רוק....במכתב התודה של נציגת הקהילה התבקשנו לדאוג להופעה נוספת בכפר.

לצפייה בסרט וידאו עם קטעים מן המופע הקש כאן.


ב-15 בדצמבר 2008, הועלתה ההופעה הראשונה של "שעת אופרה למבוגרים" בחסות הקרן. ההופעה נערכה בפני הקהילה הצעירה של מראר, כפר דרוזי בגליל. היה זה חלק מפעילויות התרבות שלהם לגיבושם כקהילה בתוך הכפר. הייתה זאת הפעם הראשונה שזמרי האופרה הישראלית הגיעו לכפר דרוזי להופעה. לא זו בלבד, אלא שלצורך הנחיית האירוע הובאה הזמרת- שחקנית מירה עואד שנתנה את דברי הקישור וההסברים בשפה הערבית. מירה עואד, שנמנתה עם זמרי האופרה בעבר, גרפה תשואות מן הקהל המקומי כששרה גם משיריה המפורסמים בעיבוד אופראי קל.

בשעה היעודה, הגיע לאולם מר מג'אדלה, שר המדע, התרבות והספורט לכבד את האירוע בנוכחותו. הוא נעתר בכך להזמנתה של האופרה הישראלית להתרשם בעצמו מהמאמץ שנעשה להגיע גם אל הפריפריה וגם אל המיעוטים. בדברי הפתיחה שלו טרח לברך גם את הקרן על תרומתה למען קירוב תרבויות. כמה דקות אחר כך, עלו לבמה שתי זמרות לביצוע דואט של מוצרט. צחקוקים, חריקות של כסאות, לחישות וחוסר נוחות כללי הורגש בקרב הקהל. אבל ככל שהערב התקדם, עם קטעי אופרה יותר קלים, עם הבנה גדולה יותר של המתרחש על הבמה, ועם שירתה בערבית של מירה עואד הקשב גבר ואיתה גם ההנאה.

לצפייה בסרט וידאו עם קטעים מן ההופעה הקש כאן.


ביום ראשון, 16 דצמבר 2007, במלאת 5 שנים למותו של אחי, ערכה הקרן יום עיון.

במהלכו ניתנו מספר הרצאות בנושאים המגוונים שענינו את אחי:

לתמונות מן האירוע הקש כאן ולצפייה בסרט עם קטעים מיום העיון הקש כאן.